Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 358

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 380

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 384

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 411

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 423

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u9017650/haber.kiyiege.net/wp-content/themes/multinews/framework/admin/redux-framework/ReduxCore/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 442
Foça'da Kapılar Çalındı Gönüller Alındı | Kıyı EGE Haber

18 Eylül 2021

Foça’da Kapılar Çalındı Gönüller Alındı

Seyfi Gül – Kıyı EGE Haber – İzmir’in Foça ilçesinde koronavirüs salgını önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çocuklar ve büyükler evlerden çıkamayınca yetkililer vefa sosyal destek grupları ile işbirliği yaparak bayramı evlere getirdiler.

Foça Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar öğretmenlerle birlikte mahalleleri dolaştı, öğrencilerin hatırını sordu, hediyeler verdi.

Jandarma Bandosundan Sokak Sokak Konser

Foça’da sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin sunulmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı kutlamaları gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam etti. Foça Jandarma Komando Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Bandosu açık bir otobüsün arkasında ilçeyi dolaşarak konserler verdi. Bando’nun yer aldığı otobüs zaman zaman durarak balkon ve bahçelerden vatandaşların yaptığı istekleri çalarak bayram havası estirdi.

94 Yaşındaki Fikriye Teyze Unutulmadı

Atatürk Mahallesi’ndeki evinde yaşamını sürdüren 23 Nisan doğumlu 94 yaşındaki Fikriye Ertenk’in kapısı da vefa sosyal destek grubu üyesi öğretmen ve polislerce çalındı. İlçe Kaymakamı Ali Çetin ve Emniyet Müdür Özgür Arslan’ın selamlarıyla ulaştırılan pasta üzerindeki mumlar üfletilerek “Nice Mutlu Senelere” dilekleri ve alkışlarla doğum günü kutlandı.

23 Nisan doğumlu 94 yaşındaki Fikriye Ertenk unutulmadı.

İyi ki Doğdun Medine

23 Nisan doğumlu 12 yaşındaki Medine Güneş için de Vefa Sosyal Destek grubu üyesi öğretmenler bayan Jandarmalarla birlikte işbaşı yaptı. İmam Hatip Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Güneş için Bağarası Mahallesi’deki evinin önünde bu kez Foça Kaymakamı Ali Çetin ile İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sertan Koç ve Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün selamlarıyla gelen doğum günü pastası ve hediyeleri “İyi ki Doğdun Medine” şarkıları eşliğinde kendisine ulaştırıldı.

100 Yaşındaki Mürvet Teyzenin Sevinç Gözyaşları

Jandarma ve öğretmenler Bağarası Mahallesi’ndeki ikinci kutlamayı 100 yaşındaki Mürvet Efe’nin evinde gerçekleştirdiler. Kapıda mum yanan pastayla Vefa Sosyal Destek Ekibi’ni gören Mürvet Teyze sevinç gözyaşlarıyla mumları üfledi.

100 yaşındaki Mürvet EFE, gözyaşları içinde doğumgünü pastasının mumlarını üfledi.

Üçüncü doğum günü ise Yenifoça Mahallesi’nde 11 yaşındaki Deniz Deniz’e sürpriz ziyaretle geçekleştirildi.

Şehit Ailesi ve Öğrencilere Hediyeler

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar’da beraberindeki öğretmenlerle; bayraklarla ve Atatürk posterleriyle donatılan bir araçla mahalleleri dolaştı, öğrencilerin hatırını sordu, hediyeler verdi, bayramlarını kutladı.

Şehit aileleri ve çocukların bayram sevinci hep birlikte paylaşıldı.

İlçeye bağlı kırsal Yenibağarası Mahallesi Muhtarı Cihat Gerihan ve İhtiyar Heyeti azaları kendi olanakları ile temin ettikleri hediye paketlerini ev ev dolaşıp mahallelerindeki şehit ailesi ve çocuklara ulaştırdılar, bayram sevinçlerini paylaştılar.

Yenibağarası Mahallesi Muhtarı Cihat Gerihan da çocukları sevindirenler arasındaydı.

Alo 155’ten Çikolata İsteği

İlçe Merkezi ve kırsal mahalleleri dolaşarak üzerinde polis logosu bulunan balonlar dağıtan Emniyet Müdürlüğü ekipleri son isteği Atatürk Mahallesi’nden Alo 155 hattını arayarak çikolata isteyen 6 yaşındaki Mahmut Talha Yaman’ı sevindirerek yaptı. “Annem Babam evden çıkamıyor. Ben çikolata istiyorum” diyen Mahmut’a çikolata ve hediyelerle giden ekip onu polis arabası üzerine ve şoför koltuğuna oturtarak sevindirdi.

Foça’daki etkinlikler saat 21.00’de balkonlardan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tamamlandı.

Haber ve Fotoğraflar: Seyfi GÜL

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir