31 Mart 2020

Seni Seviyorum

Kıyı EGE Haber / Recep Metin > Karımla azıcık tartışmıştık. Onu üzdüğüm bir anda, onun canını acıtmak üzere bir şey yazmak istemiştim. Sonra yazı döndü dolandı, onu ne kadar çok sevdiğimi hatırlattı.

(Alime Metin için)

Tuz; hayatın, daha doğrusu var olmanın kısacık bir özetidir. Nötrdür. Nötr olmalıdır. Fakat bileşenlerine ayrılıverir çarçabuk. Bu da onu radyoaktif yapar; elektriği iletebilir yapar; termoaktif yapar; sağlığa zararlı yapar; düşük tansiyonun ilacı yapar.

Seni bana yakınlaştıran bir şey var. Birbirine yaklaşan zıt kutuplarız biz; iki özneyiz. İkimiz, birbirimizden sakındığımız güzelliklerimiz ve birbirimize yaklaştırdığımız aşkımızla varız. Sen benim diğer yanımsın. Korku dolu gözlerimin davudi sesidir varlığın; karanlıkları aşan, ışıklarla yarışan.

Kahramanca savaştığım meydanlarda bana kurşun ve çelik uçlu oklar işlemiyorsa, bu senin bana manevi desteğinin sayesinde. Gökyüzü bile bizi ikimize öylesine yakıştırmış ki, sen gök gürlediğinde kollarıma sığınırsın.

Seni seviyorum ve sevgimi sana göstermek için hep çıplak dolaşıyorum. Çıplağım; detaylarımı, korkularımı, gizemimi saklaması muhtemel bütün örtülerimi çıkarmışım. Çıplağım; yüzümdeki ifadeleri karartan bütün gölgeleri ışıklandırmışım. Çıplağım; fotoğraflarda bile gülümseyerek aştığım yalnızlığım, senin karşında çırılçıplak!

Bu çağ yangınlar çağı değil. Talanlar çağı değil. Bu güneşi gölgelemesine kızdığım dağ, hüznün meskeni değil.

Toparlanmam gerekiyor. Önce içimdeki nefreti azaltmam gerekiyor. Yağmurların ardını bekleyen gözlerim, hüznün hapsinde; toparlanamıyorum. Sen de yoksun. Aşk zaten hiç olmadığı kadar uzağında bedenimin. Bozuk bir saat gibiyim. Hep aynı şeyleri tekrarlıyorum. Saat hep on bir elli iki bende. Sıhhatimde hissettiğim sarmal beni kıskıvrak yakalamış; çocuklarım var bir şey yapmalıyım. Birtakım şiirlere başlık olan, kimi umutlarım var. Gülüp geçilecek kadar ilkel bir maymun gibiyim. Hastane önlerinde derman arayan güçsüzlere kızıyorum. Ne kadar manyak bir ruh hali yaşıyorum, değil mi?

Bir kusurum daha var galiba.

Seni seviyorum.

Kıyı EGE Haber

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir